Uzmanların önerdiği kolay hamilelik yöntemlerinden biri sabah birleşmesi yöntemidir. Son birleşmeden sonra eğer 48 saat beklemek mümkün değilse boşalmanın olmadığı gecenin ertesi sabah spermlerin yeniden ürediği ve güçlendiği dönem olacaktır.

Kolay hamilelik nasıl olur

Kolay hamilelik nasıl olur

Ancak genellikle bu tip ilişkilerde yapılan hata çiftlerin kendilerini “ bugün mutlaka denemek gerekir” şeklinde şartlandırmalarıdır. Bebek için gebe kalmak kadar spermin ve yumurtalığın kalitesi de önemlidir.

Çocuk, doğurmakla son bulmayacak bir yolculuktur. Eğer stres herşeyin önüne geçti ise yürüyüş yapmak, egzersiz yapmak, uyumak gibi dinlendirici eylemler yapılabilir.

Üreme hormonları insanoğlunun her anından etkilenen, duygusal ve fiziksel zorlanmalarda kalitesi düşen maddelerdir. Bu nedenle üreme hormonlarının dengede tutulması hayati önem taşır.

Çiftlerden biri çok sinirli ise, yorgun ise, duygusal zorlanma içinde ise ilişkiye girmek bir çok sorunu beraberinde getirecektir.

Uzmanlar gebelik için en uygun şeklin ne olduğu konusunda yüzyıllardır süren bir tartışma içindedir. Zaman içinde bazı sıradışı fikirler denenmiş ve bunlar başarılı da olmuştur.

Ancak genellikle çiftler klasik yöntemlerin dışına çıkmazlar. Gebelik için uygun dönemin saptandığında ve uygun güne gelindiğinde cinsel birleşmenin şekli için karar verilmelidir.