Hamilelik kadınlarımız için çok özel bir süreçtir. Bu özel süreçte kimi bayanlar çok rahat ve sorunsuz bir hamilelik dönemi yaşasa da bazı bayanlar oldukça zor ve yorucu bir hamilelik dönemi yaşamaktadır. Her ne kadar zor bir hamilelik süreci yaşasa da kadınlarımız bebeklerini kucaklarına aldıklarında çektikleri bütün sıkıntıları unutmakta ve dünyanın en mutlu kadını olmaktadırlar.

hamilelikte yaşanan sorunlar

hamilelikte yaşanan sorunlar

Bazı kadınlarımızda hamileliğin ilk aylarından itibaren mide bulantısı ve aşerme baş göstermektedir. Aşerme nedeniyle kadınlar genellikle yediklerini içtiklerini dışarıya çıkartmakta ve kilo kaybı yaşamaktadır. Aşerme dönemi bittikten sonra ise karında gerilmenin etkisiyle vücudunla özellikle karın bölgesinde önemli ölçüde çatlaklar oluşmaktadır. Yine bu dönemde karın bölgesinde olsun, yüzde olsun lekelenmeler ve gölgeler oluşmakta bu da hamile bayanları çok üzmektedir.

hamilelikte yaşanan sorunlar

hamilelikte yaşanan sorunlar

Yüzünün çirkinleştiğini, vücudunun değiştiğini görerek sıkıntılı bir ruh hali yaşamaktadır. Bazı hamile bayanlarda ise kokulara karşı oldukça hassaslaşmakta ve hiçbir kokuya karşı tahammül edemez duruma gelmektedirler. Hamilelikte ne yaşanırsa yaşansın kadınlarımız kendilerini mutlu ve mesut edecek şeylerle ilgilenmeli stresi yoğun olan ortamlardan kendilerini uzak tutmalıdırlar.