Hamilelik en büyük zevk aldığımız zamanların başında gelir. Kadınlar için hamilelik çok özeldir. Bu günlerinde kadınlar hassaslaşır, duygusallaşır ve her şeye alınganlık göstererek ağlayabilmektedirler. Bu durumda karşılarındaki kişiler anlayış göstermeli ve hamilelik sonlanıncaya kadar biraz anlayışlı ve sabırlı davranmalıdırlar.

hamilelikte oluşan kanamalar

hamilelikte oluşan kanamalar

Hamilelik süreci kadınlarımızda değişkenlik gösterebilmektedir. Çok kolay ve rahat bir hamilelik ortamı geçiren kadınlarımızın yanı sıra bol aşermeli, sıkıntılı bir hamilelik süreci geçiren kadınlarımıza da rastlanmaktadır. Hamilelikte bazı kadınlarımızda görülen kanama riski düşük tehlikesi yaratabilmektedir. Düşük oluşmasına sebebiyet vermemek için doktorumuzun kontrolü altında bulunmalıyız onun görüşlerine ve tıbbi yardımlarından faydalanmalıyız. Kanama riski bulunan hamilelerin kendilerine dikkat etmeleri ve bol bol istirahat etmeleri gerekir.

hamilelikte oluşan kanamalar

hamilelikte oluşan kanamalar

Bu süreçte etraflarında kendilerine yardım edebilecek annelerinden ya da yakınlarından yardım almalıdırlar. Kanamanın oluşturacağı risklere sebebiyet vermemek için hamilelik sırasında kendimizi ve bedenimizi zorlayacak, yoracak işlerden kaçınmalı bebeğimizin sağlıklı ve elverişli bir ortamda dünyaya gelmesini sağlamak için bu özel günlerimizin kıymetini bilerek ona göre yaşantımızı sürdürmeliyiz. Hamilelik sürecimizin rahat ve sıkıntısız geçmesi için gerekli fedakarlıklardan kaçınmamalıyız.