Hamilelik doneminde, cilt sorunları çok yaşanan ve çoğu hamile bayanın başına gelen bir durum. Bebek anne karnında büyüyüp gelişmek zorunda. Genişlemesi gereken deride çatlaklar oluşur. Çatlakların ebadı, kadından kadına, cilt farklılıklarına göre değişir. Çorap söküğüne benzeyen bir görünüm oluştur. Bu istenmeyen durum, ne yazık ki çok önlenebilen bir durum değildir. Sadece sayılarının daha az olması ve minimum genişlikte kötü görünmesini sağlayabiliriz.

Cilt teki çatlakların çoğalmaması ve cildin yumuşaması için mutlaka kremler, yağlar vs… kullanmak şart. Bu problem için birçok formül duymuş öğrenmiş olabilirsiniz. Biz faydasına inandığımız için sadece iki metot üzerinde duracağız.

Gliserin; eczanelerde kolayca bulabileceğiniz ve kullanımından rahatsızlık duymayacağınız yumuşak bir sıvı. Cilde elastikiyet kazandırır, cilt kolayca açılır. Uygulanışı, sizinde tahmin ettiğiniz gibi karın bölgesine sürülür. Her gün uygulanmasında fayda görülen gliserin ile abartılı çatlaklara maruz kalmanız düşünülemez.

Vazelin-buğday yağı; bu iki maddenin karışı tamamen mucizevî bir sorun durdurucusudur. Vazelin, kremlerin ana maddesidir. Yoğun ve saf bir krem olan vazelinin, kokulu ve kokusuz olmak üzere 2 çeşidi vardır. Hamile kadınların herhangi bir şeye ya da her şeye duyarlılığı olabileceğini bildiğimizden kokusuz vazelini tavsiye ediyoruz. Her iki maddeden cıvık bir macun elde edilecek miktarlarda karıştırılır. Bu karışımı gün aşırı cilde uygulanır..

Bu iki uygulama hamile bayanları sağlık ve psikoloji konusunda çok rahatlatacak. Çünkü çatlak korkuları, “bu çatlaklar nereye gidiyor? Kurtulabilir miyim” gibi soruları hamile kadınların kafalarını çok yoruyor olmalı. Neyse ki tıp ve alternatif tıp onlar için çalışıyor.

Cildinin pamuk gibi olmasını isteyen ya da milyonda bir insanda bulunan bağ dokusu zayıflığı olan kişilerde gliserin veya vazelin-buğday yağı karışımları denenebilir.

Mucizeler beklemeyin bu iki metod çatlakları yok etmez. Sadece mevcut çatlakları durdurur. Minimum deri çatlaklarıyla hamilelik geçirmenizi sağlar.

Deri çatlakları için piyasada birçok ürün var. Pahalı ve çok şey vaat eden bu ürünlerle sorun çözen var mı? Mevcut çatlakları yok etmek konusunda en iyi çözüm lazer tedavisi. Bu sorun sizi çok üzüyorsa doktorunuzla ne yapmanız gerektiğine karar verin.

Kaynak: HamilelikveDoğum.info