Hamilelik Hesaplaması

Hamilelik süreci dokuz ay on günlük zorlu bir zaman dilimini kapsamaktadır. Her ay acı çektiren ve psikolojik değişim ve hassaslaşmanın yaşanmasına sebep olan adet yani regl kesilmesiyle başlayan ilk ay belirtileri, kusmalar, sabahları midenin bulanması, yiyeceklere ve kokulara karşı hassasiyet gibi belirtilerle devam eden etkileri ile bu süreci bayanlar açısından daha da zorlu kılmaktadır.

hamilelik hesaplaması

hamilelik hesaplaması

Hamilelik süreci son derece hassas olunması gereken bir dönemdir. Doğru zaman takibi, olası aksiliklerin önlenmesi ve zamanında müdahale imkânı tanıdığından, oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Hamilelik hesaplaması konusunda sağlık ocakları, devlet hastaneleri ve bir çok bayan dergisi bayanlara eğitici bilgiler vermektedir. Ancak bu konuda en sağlıklı bilgiyi aile planlaması hizmeti veren sağlık kurumlarından ve uzman kadın doğum hekimlerinden alabileceğiniz gibi, uzman kişilerden alacağınız bu yardımlar sizi daha rahat bir doğum ve daha sağlıklı bir bebek için de doğru şekilde yönlendirecektir.

Daha risksiz bir hamilelik süreci, daha rahat bir doğum için bazı egzersizlerin düzenli olarak yapılması, belirli bir beslenme düzeni içerisinde ihtiyaç duyulan besinlerin tüketilmesi son derece büyük önem taşımaktadır.