Sezeryan Doğum Videosu

Sezeryan doğum doğum çeşitlerinden biridir ve karın ve rahmin kesilmesiyle gerçekleştirilen bir operasyondur. Sezeryan doğum çok sık uygulanmaması tavsiye edilen ve özel durumlarda kullanılması gereken bir doğum yöntemidir. Sezeryan doğumu gerçekleştirmek için anneden ya da bebekten kaynaklı bir çok neden olabilir. genellikle anneden ya da bebekten kaynaklı bir problem olduğu zaman sezeryan doğum gerçekleştirilir. Sezeryan doğumun gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceğine bazen doğum öncesinde bazen de doğum sırasında karar verilmektedir.

Genellikle çoğul gebelik durumlarında sezeryan doğum tercih edilmektedir. Bunun sebebi doğumun erken gerçekleşmesi ya da bebeklerin anne karnındaki şekillerinin normal doğum yapılabilecek gibi olmamasındadır. Ancak anne adaylarının doğum şeklini sezeryanla yapılmasına kendisinin karar vermesi yanlış bir seçim olur.

Sezeryan Doğum Videosu

Sezeryanla doğum yapmak isteyen anne adaylarının kesinlikle doktorlarıyla görüşüp bunun sakıncalarını ve faydalarını görüşmesi gerekmektedir. Bazı doğumlarda sezeryan doğum anneye ve bebeğe fayda sağlarken bazı doğumlarda ise zarar verebilmektedir. Sezeryan doğum genellikle rahim ağzının tam açılmamasından kaynaklı olarak gerçekleştirilir.

Beklenilen sürede rahim ağzı normal doğumu gerçekleştirecek kadar açılmazsa doktor rahim ağzını açabilmek için ilaç yoluna gider ve bu ilaçlarla da rahim açılmazsa doğum esnasında sezeryan doğum yöntemine gidilir. Doğum sırasında alınan sezeryan kararı gibi doğum öncesinde de sezeryan doğum kararı alınabilir.

Bebeğe kordon dolanması ve ya plasentanın yetersiz kalması yüzünden de sezeryanla doğum yöntemi kullanılmaktadır. Bebeğin ters gelmesi veya bebeğin iri olması da doğum kanalından düzgün bir şekilde geçememesini sağladığı için bu tip durumlarda da sezeryan doğuma gidilmektedir.

Doğumunuzu eğer ki sezeryan doğum şeklinde gerçekleştirecekseniz sezeryan doğum hakkında yeterli bilgi edinmeniz gerekmektedir. Sezeryan doğum sonrasında ağır işlerde çalışmamanız ve ağır şeyler kaldırmamanız şiddetle önerilmektedir. Bu konudaki gerekli bilgileri sağlığınız açısından doktorunuzdan almalısınız.

You can leave a response, or trackback from your own site.

3 Responses to “Sezeryan Doğum Videosu”

  1. nurgul turk diyor ki:

    dogum yapmaktan korkan bır bayanım gormek ıstıyorum dogum vıdeosunu

  2. melis diyor ki:

    bende sezeryanla dogm yaptm bikac hafta önce ameliyata girdmde okadar korktmki anlatamam. ama yinede normal dogmdan oldukca kolaydır bence.uyutldktan sonra hiçbişey hatırlamyosn.ama uyandgnda işte o an baslıyo acılar karnında inanılmaz bi agrı hissediyosn.benim agrılarm4-5 gün sürdü sonrasnda hiçbişey hissetmedm herkese öneririm sezeryanı bence normal dogum daha korkunc

  3. hulya diyor ki:

    keske benımde 1 evladım olsaydıda normal yada sezeryan farketmezdı…..cunkı ben onlardan kat kat fazla acı cektım malesef her seferınde bebegımı kaybettımmmm….

Leave a Reply

Sitemiz wordpress alt yapısını kullanmaktadır...