Sezeryan Doğum – Ikiz Bebek

Sezeryan Doğum ve İkiz Bebek Heyecanı

Her anne adayının dünyaya getirecekleri bebeklerini kucaklarına almaları aşamasına kadar yaşadığı tüm olumsuzluklar olsa da bebeğin dünyaya gelmesi yaşanacak en büyük mutluluktur. Hamileliğin sonlandırılması olayı olan doğum o kadar muhteşem bir olaydır ki anneler bu süreçte çektikleri ne kadar çok acı ve zahmet olsa da bunu kesinlikle unutarak dünyaya gelen bebekleri ile mutluluğu yakalayacaklardır.

Doğum için tıp alanında yaşanan gelişmeler neticesinde farklı teknikler ve yöntemler uygulanarak hamileliğin sonlandırılması ve doğum olayı gerçekleştirilebilinmektedir. Hamileliğin ilk anından itibaren her kadının mutlaka ve mutlaka kendisinin düzenli olarak hamilelik testlerini yaptırması ve hamilelik sürecinde düzenli olarak kontrollerinin yaptırılması gerekmektedir. Birde bunun yanı sıra her hamile kadının kendi beslenmesine ve yaşam tarzına bu dönemde dikkat etmesi de gereklidir. Doğum olayı yaklaşmış olan bir anne adayının ağrıları ve sancıları başladıktan sonra hemen ve hızlı bir şekilde hastane ortamına gitmesi ve burada kendisinin doğumu gerçekleştirecek olan doğum uzmanından yardım alması gerekmektedir. Yapılan muayene sonucunda sezaryenle doğum uygun görülmüş ise ve çoğul hamilelik yaşayacak anne adayı varsa böyle müdahalede doktorun bilgisinin ve becerisinin de dikkate alınması gerekmektedir.

Merakla ve heyecanla beklenen bebeklerin sayısının birden fazla oluşu yani ikiz bebek mutluluğunu yaşayan ailelerde sevinç bir değil de iki tane olduğundan anne ve babanın sevincine herhalde hiç kimse duyarsız kalamaz. Mutluluk ile birlikte anne ve babalarda ikiz bebek heyecanının yanı sıra birazcıkta tedirginlik olayı ile de karşı karşıya kalınabilir. Çünkü ikiz bebeklerin bakımı ve büyümeleri esnasında anne ve babalara büyük görevler düşmekte bir bebek yerine ikiz bebek bakımını üstlenmektedirler. İkiz bebekler sayesinde çok fazla zahmet ve emek gerekli olsa da bir batında iki tane evlat sahibi olmakta birçok aile tarafından da daha çok memnun edici bir hal almaktadır.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Sitemiz wordpress alt yapısını kullanmaktadır...