Hamilesiniz ve bebeğinizi dünyaya getirmek için günleri sayıyorsunuz, ama cinseyetini hala bilmiyorsunuz merak içersinde öğrenceğiniz günü bekliyorsunuz, bu zaman dilimini bu yazıda öğrenceksiniz. Aslına bakarsanız bebeğin cinsiyeti döllenme meydana geldiği zaman bellidir.Bakıldığı zaman tek belirleyici unsur babadan gelen spermin cinsidir.

Eğer taşınan sperm Y kromozomu taşıyor ise bebek erkek, X kromozomu taşıyor ise bebek kızı olarak dünyaya gelecek demektir. Ancak bu durumda cinsiyetin tespiti dış cinsel organlar ultrason ile görülebilecek büyüklüğe ulaştığında kesinlik kazanır ve o şekilde olur.Genellikle 14-16. haftalardan itibaren tecrübeli gözler bebek cinsiyetini belirleyebilir.

Tanı amaçlı yapılan ve bebekten doku alınmak ancak bebeğin cinsiyeti sureti ile gerçekleştirilen biopsi sonucu bebeğin cinsiyeti %100 doğrulukla saptanır yalnız bu işlemler sadece tıbbi bir gereklilik varsa uygulananabilir. Sadece cinsiyet tayini için yapılması çok zor bir olaydır.Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur sorusunun cevabını da bu şekilde bilimsel uygulamarla anlatmış olundu.Umarım sizlerinde nur topu gibi bir çocuğunuz meydana gelir, ve bir an önce çocugunuzun cinsiyetini öğrenebilirsiniz.